استانبول پر از مراکز خرید و فروشگاههای مختلف است و حراج ها هم جزو نشدنی این فروشگاهها میباشد.

شما هر فصلی که به استانبول سفر کنید، در مناطق مختلف شهر تابلوی ایندریم یا همان حراج را میبینید.البته بعضی از این حراج ها واقعی نیستند و صرفاٌ برای جلب توجه مسافرین میباشند.ولیاگر زمان مسافرت خود را درست انتخاب نمایید، میتوانید از حراج واقعی استانبول استفاده نمایید.

زمان حراجی های استانبول چه وقتی است؟

البته برای خرید خوب و با نرخ مناسب در استانبول پیشنهاد می کنیم در یکی از زمان های ذیل به این شهر بروید:

1. یکی از زمان های خوب برای خرید در استانبول و در سرتاسر دنیا ، شب سال نوی میلادی میباشد. استانبول نیز مانند اغلب کشورهای دنیا سال نوی میلادی را جشن می گیرد و اغلب مغازه ها و مراکز خرید در این شهر برای شب سال نو نرخ های بسیار ویژه خواهند داشت. و هر چقدر که به سال نو نزدیک میشویم ، تخفیف ویژه نرخ ها بیشتر خواهد شد.

زمان حراجی های استانبول چه وقتی است؟

2.کشور ترکیه جزو کشورهای مسلمان نشین است و عید قربان و عید فطر را با شکوه بسیار زیاد جشن خواهند گرفت.

 با برگزاری این اعیاد در سراسر و تمام فروشگاهها حراج های بزرگ و بی سابقه وجود دارد و زمان بسیار مناسبی برای خرید میباشد.

3.البته  چندین سال است که  فستیوال تابستانی خرید استانبول در این شهر برگزار می شود . این فستیوال که از 7 ژوئن تا 29 ژوئن برگزار میشود ، فرصت بسیار مناسبی برای خرید است. همه بوتیک ها و مراکز خرید حراج و نرخ و ویژه ارائه می کنند.

4. فصل بهار نیز فستیوال خرید دیگری با عنوان فستیوال 40 روز و 40 شب خرید در استانبول برپا می شود. این فستیوال که از تاریخ 18 مارس تا 26 آپریل انجام می شود همزمان با شروع بهار و عید نوروز ما است و موقعیت بسیار مناسب برای مسافرینی است که در ایام نوروز قصد سفر به استانبول و خرید در این شهر را داشته باشند.

 

5. همچنین حراج های فصلی استانبول که در آغاز هر فصل انجام میشود نیز یکی دیگر از این حراجی هاست که  میتوانید اجناسی را که در ابتدای فصل با نرخ بسیار گران عرضه می شدند را با نرخ بسیار ارزانی تهیه کنید. این حراج ها در ابتدای فصل در تمام فروشگاههای و مراکز خرید استانبول به وفور دیده میشود.

6. حراج هایی که که مخصوص فروشگاههای خاص میباشد نیز برای علاقمندان به مارک های مختلف بسیار اهمیت دارد . فروشگاهها و برند هایی مانند مانگو ، زارا ، کتون و امثال این مارک ها در زمان های خاصی حراج دارند و لباس های تک سایز که باقیمانده است و یا لباس هایی راکه مربوط به فصل قبل هستند را حراج می کنند.