لازم است بدانید که فستیوال خرید استانبول از 18 مارس تا 26 آوریل (حدودا 27 اسفند الی 6 اردیبهشت) برگذار میشود.لازم به ذکر است که این بازه ی زمانی بهترین زمان خرید دراستانبول میباشد.

البته با توجه به اینکه قصد خرید چه اجناسی دارید، می توانید به مراکز خرید گوناگون استانبول بروید و اجناس مورد نیاز خود را خرید کنید. برای مثال چند مرکز را معرفی میکنیم تا بداتید که در حراج استانبول هر مرکز خرید چه اجناسی دارد؟

در حراج استانبول هر مرکز خرید چه اجناسی دارد؟

 

•  مرکز خرید الیویوم Olivium : در این مرکز خرید می توانید خرید خود را با قیمتی پایین تر از دیگر مراکز خرید انجام دهید. میتوان گفت یک حراجی بزرگ است که اجناسی که کم کم دارند از گردونه مد خارج می شوند با قیمتی بسیار مناسب در آن عرضه می گردند. لازم به ذکر است که کیفیت این اجناس با اجناس سایر مرکز خرید هیچ تفاوتی ندارد.

•  مرکز خرید آک مرکز (Akmerkez): این مرکز خرید، شامل فروشگاه های پوشاک زنانه، مردانه، بچه گانه، اسباب بازی، عینک، وسایل الکترونیکی، ورزشی و … صرافی ها و رستوران هاست. شعب مارک های معتبر در این مرکز امکان خریدی مطمئن را به شما خواهد داد.

 

•  مرکز خرید جواهیر (Cevahir) : یکی ازبزرگترین مرکز خرید اروپا و ششمین مرکز خرید بزرگ جهان این مرکز میباشد.از مراکز خرید چشم نواز استانبول، که علاوه بر جواهر و ساعت، چندین فست فود (مک دونالدز، پیتزا هات، برگر کینگ و کی‌اف‌سی)، رستوران های معروف، مرکز نمایش، سینما و مراکز تفریحی در آن وجود دارند. بزرگترین ساعت جهان بر بام این مرکز خرید قرار دارد. در این مرکز خرید اکثر مارک های معروف شعبه دارند. نظیر بنتون، آدیداس، اسپریت و … منهای مارک هایی مانند باربری و دیور.

در حراج استانبول هر مرکز خرید چه اجناسی دارد؟

•  بازار اراستا (بازار فرش و سرامیک) Arasta Bazaar :این بازار,بازاری سنتی که مکانی مناسب برای خرید فرش و سرامیک خواهد بود. که هزینه های آن صرف نگهداری ایاصوفیه می گردد.

•  مرکز خرید ایستینیه پارک (Istinye park ): از مراکز خرید محبوب و پر طرفدار استانبول می باشد که علاقمندان به مارک های D & G، دیور، پرادا، فندی، هوگو باس، زارا، مانگو، ماکس مارا و … در این مرکز می توانند خرید کنند.

 

•  بازار ادویه  (Misir Çarşisi) : بازار ادویه (بازار مصری – میسیر چارشیسی) از بازار های قدیمی و سنتی سر پوشیده استانبول و قسمتی از مسجد ینی والده می باشد که درآمد حاصل از اجاره غرفه ها صرف نگهداری بنای آن می گردد. عطر زعفران، آویشن، ادویه های هندی، نعناع و … سراسر بازار را معطر می کند. علاوه بر ادویه صنایع دستی مانند شال های دست باف و ظروف نقش دار سرامیکی و نقره هم در این بازار عرضه می گردد.

 

•  بازار بزرگ کاپالی چارشی( Bazaar Kapaliçarşi) : بازار سنتی و سر پوشیده که قرن هاست از مراکز مهم خرید استنانبول می باشد که با وجود مساجد، بانک ها، رستوران ها و کارگاه ها از بزرگترین بازارهای سر پوشیده جهان محسوب می شود. تاریخچه این بازار به قرن پنجم میلادی بر می گردد، بازای که که هم اکنون هر نوع کالایی نظیر پارچه، فرش و گلیم، جواهرات، صنایع دستی، سنگ گوهر، سکه های قدیمی، ادویه، محصولات چرمی و… را در آن می توان یافت. این بازار دوشنبه ها از 8:30 تا 7 بعد از ظهر باز است.