از 18 مارس تا 26 آوریل (حدودا 27 اسفند الی 6 اردیبهشت) فستیوال خرید استانبول برگذار می شود.در واقع این بازه ی زمانی بهترین زمان خرید دراستانبول میباشد.شما  با توجه به اینکه قصد خرید چه اجناسی دارید، می توانید به مراکز خرید گوناگون استانبول رفته و اجناس مورد نیاز خود را تهیه کنید.

 هر مرکز خرید در حراج استانبول چه اجناسی دارد؟

ما نیز برای مثال به شما معرفی میکنیم که در حراج استانبول فروشگاههای مختلف چه اجناسی عرضه میکنند؟

1-مرکز خرید آکمرکز (Akmerkez): شامل فروشگاه های پوشاک زنانه، مردانه، بچه گانه، اسباب بازی، عینک، وسایل الکترونیکی، ورزشی و … صرافی ها و رستوران ها است.این مرکز خرید، شعب مارک های معتبر امکان خریدی مطمئن را به شما میدهد.

2-مرکز خرید جواهیر (Cevahir) :یکی از بزرگترین مرکز خرید اروپا و ششمین مرکز خرید بزرگ جهان این مرکزنام دارد.از مراکز خرید چشم نواز استانبول، که علاوه بر جواهر و ساعت، چندین فست فود (مک دونالدز، پیتزا هات، برگر کینگ و کی‌اف‌سی)، رستوران های معروف، مرکز نمایش، سینما و مراکز تفریحی در آن وجود دارند.

همچنین بزرگترین ساعت جهان بر بام این مرکز خرید قرار دارد و در این مرکز خرید اکثر مارک های معروف مانند بنتون، آدیداس، اسپریت و … منهای مارک هایی مانند باربری و دیور شعبه دارند.

3- مرکز خرید ایستینیه پارک (Istinye park ):یکی از مراکز خرید محبوب و پر طرفدار استانبول است که علاقمندان به مارک های D & G، دیور، پرادا، فندی، هوگو باس، زارا، مانگو، ماکس مارا و … در این مرکز می توانند خرید نمایند.

4- بازار ادویه  (Misir Çarşisi) : بازار ادویه (بازار مصری – میسیر چارشیسی) از بازار های قدیمی و سنتی سر پوشیده استانبول و قسمتی از مسجد ینی والده است که درآمد حاصل از اجاره غرفه ها صرف نگهداری بنای آن می شود. در این بازارعطر زعفران، آویشن، ادویه های هندی، نعناع و … سراسر فضا را معطر کرده است. علاوه بر ادویه صنایع دستی مانند شال های دست باف و ظروف نقش دار سرامیکی و نقره هم در این بازار عرضه می گردد.

5- بازار بزرگ کاپالی چارشی( Bazaar Kapaliçarşi) : بازار سنتی و سر پوشیده که قرن هاست از مراکز مهم خرید استنانبول می باشد که با وجود مساجد، بانک ها، رستوران ها و کارگاه ها از بزرگترین بازارهای سر پوشیده جهان محسوب می گردد.

از طرفی تاریخچه این بازار به قرن پنجم میلادی بر می گردد،که هم اکنون هر نوع کالایی نظیر پارچه، فرش و گلیم، جواهرات، صنایع دستی، سنگ گوهر، سکه های قدیمی، ادویه، محصولات چرمی و… را در آن می توان مشاهده کرد. این بازار دوشنبه ها از 8:30 تا 7 بعد از ظهر باز است.

 هر مرکز خرید در حراج استانبول چه اجناسی دارد؟

6- مرکز خرید الیویوم Olivium :شما  در این مرکز خرید می توانید خرید خود را با قیمتی پایین تر از دیگر مراکز خرید تهیه کنید. در واقع میتوان گفت یک حراجی بزرگ است که اجناسی که کم کم دارند از گردونه مد خارج می شوند با قیمتی بسیار مناسب در آن عرضه می شوند. لازم به ذکر است که کیفیت این اجناس با اجناس سایر مرکز خرید هیچ تفاوتی ندارد.

7- بازار اراستا (بازار فرش و سرامیک) Arasta Bazaar : این باار،بازاری سنتی که مکانی مناسب برای خرید فرش و سرامیک میباشد. که هزینه های آن صرف نگهداری ایاصوفیه خواهد شد.